одмор | Кафе пауза - Part 3

Дознајте кои се најисплатливите градови за одмор во Европа

Доколку планирате патување низ Европа ова лето, треба да ја погледнете листата со најисплатливи градови за посетување, која ја направи Британската пошта.

Како да го направите овој викенд вистински одмор за душа?

Ако и вие имавте напорна недела, дојдовте на вистинското место!

Финците нудат бесплатен одмор во Финска за да нè научат да бидеме среќни

Финска, која според голем број истражувања е најсреќната држава во светот, се обидува да ја сподели нејзината среќа со сите нудејќи бесплатно летување.

6 причини зошто да го одморите вашето лице од шминка

Со шминката лесно можете да ги прекриете речиси сите несовршености, но и таа има свои недостатоци.

Погледнете како изгледа денот за одмор и размислување на Дипак Чопра

Кога е ден за одмор, Дипак Чопра всушност прави многу.

Истражувањата покажале дека одењето на одмор може да ви помогне да живеете подолго

Кога ќе го смените работното место или кога се обидувате да добиете унапредување, можеби воопшто не планирате да ги искористите деновите за одмор за таа година.

Одморот од 4 дена можеби е подобар од цела недела

Експертите сметаат дека одморот од 4 дена е сосема доволно за да ги напоните батериите и да го подобрите физичкото и менталното здравје.

Како да ги согорите масните наслаги додека сте на одмор без да одите во теретана?

Одморот може да биде одлична можност да се вратите во форма. Погледнете како да го направите тоа без да посетувате теретана.

7 дестинации во Грција што треба да ги посети секој фан на филмот „Мама миа!“

Ако барате идеја за летниот одмор, зошто да не направите листа со дестинации инспирирана од некој филм?

Која е совршената егзотична дестинација за секој хороскопски знак?

Доколку веќе некое време размислувате да посетите некое убаво егзотично место, немојте повеќе да се двоумите, бидејќи во продолжение ќе ви ги презентираме најдобрите предлози за дестинации за секој од хороскопските знаци.

6 неоспорливи знаци дека ви дошло време за годишен одмор

Секојдневниот стрес води кон физичко и психичко опаѓање, па затоа и сите ние одвреме-навреме мораме да земаме подолг одмор за да се одмориме и наполниме со енергија.

5 мудри начини да заштедите пари за време на летувањето

Започнаа летните одмори и секако, еуфоријата е присутна кај сите кои цела година чекаат да поминат неколку дена на плажа, на планина или каде било според желбата.