10 септември 2018 | Кафе пауза

Како медитацијата може да ви помогне во донесувањето одлуки кога се сомневате во себе?

Голема е веројатноста да се чувствувате како навистина неодлучна личност.

Одморот од 4 дена можеби е подобар од цела недела

Експертите сметаат дека одморот од 4 дена е сосема доволно за да ги напоните батериите и да го подобрите физичкото и менталното здравје.

12 совети за готвење што ќе ви го спасат секој оброк

За жал многу често кога готвењето станува рутина, веќе не е толку забавно.

13 едноставни прашања од училиште што им предизвикуваат проблем на повеќето возрасни

Училишните денови се вистински предизвик не само за децата, туку и за нивните родители.

Американка стана првиот генетски модифициран човек во светот само поради вечна младост

Многу измислени идеи од научната фантастика станале реалност – телефонот, подморницата, ракетата...

9 видови мускулна напнатост предизвикана од заробени емоции

Многу од нас носат потиснати и заробени емоции без дури и да знаеме за тоа.

Разговор со Стефанија Несторовска: Здравата исхрана може да биде вкусна и лесна за подготовка

Прочитајте ги нејзините размислувања во продолжение и инспирирајте се од прекрасните фотографии...

3-те хороскопски знаци за кои есента ќе биде најлоша сезона

Следниве хороскопски знаци треба да ја гледаат есента како време за промени, интроспекција и духовно лекување.

Хотел со 5 ѕвезди во Швајцарија веќе не мора да се рекламира благодарение на Инстаграм

„Социјалните мрежи се нашиот маркетинг. Немаме платено реклама на ниеден медиум, откако го реновиравме хотелот, во 2011 година“, вели менаџерот...

Вашата тазе љубовна врска се движи со пребрзо темпо? Еве како да забавите

Фрустрациите и недоразбирањата стануваат неизбежен дел од врската и лека-полека, се акумулира негативна енергија, наместо првичната љубовна нота и сета врска оди по ѓаволите. Се прашувате зошто?