17 септември 2018 | Кафе пауза

Милијардер го дал своето богатство за да помогне да се спасат океаните

Бизнисменот од Норвешка, Кјел Инге Роке не е личност која била ценета за придонесот за заштита на околината.

Смртно болни деца кажуваат што е навистина важно во животот

Во денешното општество брзаме во текот на целиот наш живот.

Модни совети од блогерката Теона Манго: Препознатливоста лежи во стилот, а не во трендот!

Прочитајте го нашиот разговор со Теона и инспирирајте се од нејзините одлични модни комбинации.

14 знаци кои покажуваат дека сте подготвени за сопствен бизнис

Дали некогаш сте сонувале да ѝ дадете шанса на вашата страст или да станете ваш шеф?

Истражувањата покажале дека одењето на одмор може да ви помогне да живеете подолго

Кога ќе го смените работното место или кога се обидувате да добиете унапредување, можеби воопшто не планирате да ги искористите деновите за одмор за таа година.

Што значи љубовта за вас според вашиот хороскопски знак?

Луѓето се мачат да ја објаснат љубовта со векови. Она што знаеме е дека љубовта постои колку и човештвото и може да значи разни работи за секого.

Знаци кои покажуваат дека имате токсичен родител и како да се справите со него

Секој живее со последици поради лошите постапки на родителите, но ако вашето детство било трауматично вие носите рани од навистина нефункционални родители.

Сексуална астролошка компатибилност на Бикот со сите хороскопски знаци

Биковите се многу сензуални знаци, што значи дека сексот најчесто им е и еден од најважните аспекти во љубовната врска. Тие преферираат интимност со сите пет сетила, па затоа и сакаат да пробаат во кревет сè што ќе им падне на памет. Емоционално силни, тие преферираат партнери со скри
Датум: 17 сеп 2018
, Автор:

12 нешта што не би требало да ги фрлате во тоалетната школка

Кој би помислил дека и најнештетните нешта, како конец за чистење заби, можат да направат проблем?

Дали гените се причината за настанувањето на менталните болести?

Една од најголемите невистини во врска со развојот на една личност, е верувањето дека карактерот на еден човек, 100% зависи од нашите гени.

Комплетна дневна нега за вашата кожа – Eucerin®Hyaluron-Filler Дневен крем со SPF 30

Ефикасна нега која ја заштитува кожата од надворешните влијанија и помага да се намалат дури и најдлабоките бори
Датум: 17 сеп 2018
, Автор:

Диоптра прослави 25 години постоење

На 25-годишниот јубилеј на „Диоптра“ промовирана првата лична колекција „Dioptra Eyewear“
Датум: 17 сеп 2018
, Автор: