Сексуална астролошка компатибилност на Бикот со сите хороскопски знаци

Сексуална астролошка компатибилност на Бикот со сите хороскопски знаци

Биковите се многу сензуални знаци, што значи дека сексот најчесто им е и еден од најважните аспекти во љубовната врска. Тие преферираат интимност со сите пет сетила, па затоа и сакаат да пробаат во кревет сè што ќе им падне на памет. Емоционално силни, тие преферираат партнери со скриени длабочини и со кои ќе можат да се поврзат на секое ниво – од интелектуално до спиритуално. Па, ако сакате да знаете дали сте компатибилни со Биковите, пронајдете го вашиот знак во продолжение и дознајте!

Бик и Овен

Бик и Бик

Бик и Близнаци

Бик и Рак

Бик и Лав

Бик и Девица

Бик и Вага

Бик и Скорпија

Бик и Стрелец

Бик и Јарец

Бик и Водолија

Бик и Риби

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар