13 јули 2018 | Кафе пауза

5 начини да направите вашите раце да изгледаат помладо

Нашите раце минуваат низ многу, па како најупотребуваниот дел од нашето тело, сосема нормално е тоа што тие стареат побрзо.

Мексиканско кафе со цимет

Уживајте во егзотичниот вкус на Мексико!

Разговор со психологот Ирина Николовска за важноста на менталното здравје во модерниот свет

Таа детално ни го објасни целиот процес околу психотерапијата, но исто така нè потсети и на важноста на грижата за менталното здравје.

Млада мајка ја покажа страната на депресијата што не ја гледаме

На 30-ти јуни, Британи Ернспергер направила многу искрена објава за нејзината депресија и за тоа како таа не ѝ дозволува да се грижи за себе.

7 знаци дека сте на работ на целосна трансформација

Постојат одредени, сигурни знаци дека наскоро ќе се случи некаква трансформација...

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Рак

Ова е интересна комбинација која функционира многу подобро одошто повеќето луѓе мислат.
Датум: 13 јул 2018
, Автор:

Целото учење на Буда во една фраза

Кога го замолиле да го сумира учењето на Буда во една фраза, Сузуки Роши едноставно рекол: „Сè се менува“.

7 дестинации во Грција што треба да ги посети секој фан на филмот „Мама миа!“

Ако барате идеја за летниот одмор, зошто да не направите листа со дестинации инспирирана од некој филм?

Население од панамските мајмуни влегло во камена доба

Овие белоглави мајмуни се четвртите примати кои го направиле ова.

Што претставува кифозата и како да се ослободите од неа?

Кифозата, или грпка, е состојба која најчесто се појавува поради неправилно држење на телото.

Што се крие во новооткриениот масовен саркофаг од Египет?

Во гробница во Александрија, Египет е откриен масивен црн саркофаг од гранит и скулптура од маж кој можеби бил закопан таму.

Истражувањата покажале дека стресот убива повеќе луѓе од сообраќајните несреќи

Едно истражување покажало дека 7 луѓе умираат од стрес на секои 7 секунди.
12