04 август 2020 | Кафе пауза

20 симпатични фотографии од мачки со своите мали мачиња

Мачките се озлогласени поради нивната рамнодушност кон речиси сè што се случува околу нив. Сепак, и тие имаат слаба точка, особено кога станува збор за нивните мачиња.

4 причини зошто понекогаш треба да бидете себични

Грижата за себе значи да имате здрав однос кон себе и кон луѓето околу вас. Но, ако се ставите себеси на прво место, на многумина ќе им изгледате како себична личност.

Кое растение треба да го чувате во дневната соба, а кое во кујната?

Собните растенија можат да отстранат дури 87% од загадувачите, а ако ги поставите на соодветно место во домот, ќе имате уште повеќе придобивки.

Кога треба секој хороскопски знак да го напушти партнерот, дури и ако е заљубен?

Понекогаш љубовта не е доволна, па астрологијата ќе ви открие кога е најдобро да си заминете, особено ако не се чувствувате среќни и задоволни во врската.

7 психолошки проблеми со кои треба да се справите пред да имате деца

Психолошките проблеми со самодовербата, со кариерата, па дури и оние проблеми помеѓу сопружниците можат многу да влијаат на новороденчето.

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Ентериерот е инспириран од различни стилови кои ги комбинирале во еден.

5 јадења од 80-тите кои денес многумина не би се осмелиле да ги пробаат

Исхраната во 80-тите изгледала многу поразлично отколку што е денес. Поради недостаток на преработени производи во маркетите, луѓето експериментирале со она што го имаат дома.

Проституција во време на корона: Што се случи со познатиот Црвен кварт во Амстердам?

Кога во март оваа година повеќето земји беа во карантин, престанаа да работат многу ресторани, а исто така беше затворен и Де Вален каде што работеа околу 300 проститутки.