Кога треба секој хороскопски знак да го напушти партнерот, дури и ако е заљубен?

Кога треба секој хороскопски знак да го напушти партнерот, дури и ако е заљубен?

Понекогаш љубовта не е доволна, па астрологијата ќе ви открие кога е најдобро да си заминете, особено ако не се чувствувате среќни и задоволни во врската.

Кога треба секој хороскопски знак да го напушти партнерот, дури и ако е заљубен?

Овен

Треба да заминете откако ќе сфатите дека партнерот ве спречува да ги остварите вашите соништа, наместо да ве мотивира.

Бик

Треба да го напуштите партнерот во истиот момент кога ќе сфатите дека вие давате сè, а не добивате ништо за возврат.

Близнаци

Треба да заминете кога вашите аргументи се претвораат во расправии исполнети со навредливи зборови што никогаш не можете да ги вратите назад.

Рак

Треба да заминете ако партнерот прави да се чувствувате несигурно наместо да ве потсетува на вашата убавина.

Лав

Треба да заминете кога ќе станете уморни од партнерот, особено ако тоа трае подолг период.

Девица

Треба да заминете кога ќе се чувствувате како да го надминавте партнерот и треба да најдете нешто друго што ќе ве исполнува.

Вага

Треба да заминете кога ќе сфатите дека почесто плачете отколку што се смеете.

Скорпија

Треба да заминете кога ќе престанете да чувствувате дека можете да му се отворите на партнерот и да му кажувате лични работи.

Стрелец

Треба да заминете кога ќе сфатите дека постојано се расправате за истите работи без да најдете решение.

Јарец

Треба да заминете кога веќе не можете да ги поднесувате работите што некогаш сте ги сакале кај партнерот.

Водолија

Треба да заминете кога ќе почнете да се потпирате на некој друг за да ги задоволите вашите физички или емотивни потреби.

Риби

Треба да заминете кога партнерот се движи во различна насока од вас и веќе не можете да го препознаете.

Прочитајте како се однесуваат хороскопските знаци кога ќе исчезне љубовта.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар