Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Сопствениците на оваа куќа се жена по име Мартина Иванишевиќ и нејзиниот сопруг. Темните бои им помогнале да го претворат нивниот дом во место полно со топлина и удобност. Нивната омилена соба е дневната соба која е комбинација на дневна соба, трперазија и кујна. Ентериерот е инспириран од различни стилови кои ги комбинирале во еден.

За да изгледа домот како мала оаза, освен боите тие додале и неколку растенија за да го освежат просторот. При уредувањето тие се воделе според англискиот стил кој е малку рустичен, а растенијата и дрвјата изгледаат како да се засадени случајно и непланирано. Можете да забележите различни грмушки, рози, повеќегодишни растенија и неколку видови украсни треви.

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Прочитајте како да ја уредите собата за вашето бебе во тропски стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар