Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

После 20-годишно искуство со судски процеси поврзани со труење од храна, Бил Марлер едноставно престанал да консумира одредени јадења.
Датум: 26 јан 2016

Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Одвреме-навреме на Јутјуб се појавува обработка на песна која има моќ да ве маѓепса и освои посилно дури и од оригиналот.

3 девојки од Франција за само 4 минути ги изведуваат најпопуларните летни хитови

Тие не само што направиле одличен избор на песни, туку имаат и неверојатен глас со чија моќ ќе ве маѓепсаат.

20 познати личности пред и после Фотошоп

Ѕвездите се исти како нас обичните луѓе, барем сè додека нивните фотографии не поминат низ алатката за фото и дигитална обработка Фотошоп.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Пред и после Фотошоп: Манекенка јавно се побуни за обработена фотографија од нејзиното тело

Австралијката Меган Каусман на својот Инстаграм профил објави оригинална фотографија од неодамнешното фотоснимање со што се спротивстави на моменталниот Фотошоп тренд.
Датум: 27 авг 2014
, Автор:

Модерни пин-ап убавици позираат во фустани од млеко

Лондонскиот артист Jaroslav Wieczorkiewicz направил модерни интерпретации на класичните пин-ап девојки, со помош на хај-спид течна фотографија.

Овие фотографии имаат хипнотизирачки ефект

Фотографот Фонг Ки Вај за секоја фотографија која е дел од проектот „Time is a Dimension“ (Времето е димензија), многупати фотографира иста локација, во период од 4 часа...

Необичните планети на фотографот Џулијан Кеш

Зема стандардни фотографии од други фотографи и со дигитална обработка ги претвора во сферни проекции кои ги нарекува „Необични планети“. Која и да е неговата тајна, ефектот неверојатен.
Датум: 23 јул 2013
, Автор:

Сурферите во Хаваи во црно-бело издание

Тоби Хариман е фотограф од Сан Франциско, кој неодамна бил на десетдневно патување во Оаху, Хаваи и решил за првпат да си ја испроба среќата во фотографирање сурфери.

Славните личности насликани како руски генерали

Необична и креативна преработка на уметнички дела од британскиот артист Џорџ Дов.
12