Славните личности насликани како руски генерали

Славните личности насликани како руски генерали

Џорџ Дов бил британски артист кој нацртал 329 портрети на руски генерали во времето на Наполеоновата инвазија во Русија. Стив Пејн употребува дигитални копии од овие уметнички дела како основа за неговата работа вклучувајќи пријатели, членови од семејството, како и голем број славни личности во сликите со помош на Фотошоп.Славните личности насликани како руски генералиОригиналните дела се огромни и детално изработени, но и покрај тоа што станува збор за дигитална уметност, овие преработки испринтани на платно и урамени во златна рамка навистина изгледаат импресивно. Структурата на платното придонесува тие да наликуваат на вистински слики изработени со мрсни бои. Погледнете ги и останатите дела од оваа креативна идеја на Стив Пејн.Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали (17) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (18) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (19) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (20) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (21) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар