Адреналински фотографии за полнење на батериите

Доза адреналин за љубителите на екстремни спортови… 😉

Неверојатен скок со падобран над Мајами. Фотографија на Ралф Тарнер

Неверојатен скок со падобран над Мајами | Фотографија на Ралф Тарнер

Екстремно кајакарство. Фотографија на Дезри Тејт

Екстремно кајакарство | Фотографија на Дезри Тејт

Адреналинско качување на карпа над море. Фотографија на Дејвид Клифорд

Адреналинско качување на карпа над море | Фотографија на Дејвид Клифорд

Скок преку кањон со велосипед. Фотографија на Марко Тониоло

Скок преку кањон со велосипед | Фотографија на Марко Тониоло

Екстремен алпинист во пукнатина на карпа. Фотографија на Пол Брајд

Екстремен алпинист во пукнатина на карпа | Фотографија на Пол Брајд

Слободен скок од 421-метарската кула во Куала Лумпур, Малезија. Фотографија на Винсент Тијан

Слободен скок од 421-метарската кула во Куала Лумпур, Малезија | Фотографија на Винсент Тијан

Екстремно одење по јаже. Фотографија на Маркус Страдлер

Екстремно одење по јаже | Фотографија на Маркус Страдлер

Огромен сноубордерски  скок. Фотографија на  Скот Серфес

Огромен сноубордерски скок | Фотографија на Скот Серфес

Сноубордери ја освојуваат вертикалната падина во Алјаска. Фотографија на Скот Серфес

Сноубордери ја освојуваат вертикалната падина во Алјаска | Фотографија на Скот Серфес

Момче виси од врв на висококатница во Украина. Фотографија на Кирил Опех

Момче виси од врв на висококатница во Украина | Фотографија на Кирил Опех

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар