7 трикови што дотераните жени ги применуваат секој ден

Не може да се каже дека жените со стил се имуни на утринските проблеми при спремањето за излегување - тие се само добро подготвени.
Датум: 10 јул 2019
, Автор:

Магичен спреј кој ја пегла облеката: Се прави од 3 состојки кои сигурно ги имате дома

Кога би требало да издвоиме една домашна обврска која ја мразиме, веројатно повеќето жени би се сложиле дека тоа е пеглањето.
Датум: 08 јун 2019
, Автор:

5 клучни парчиња облека за оваа пролет

Веројатно и вие најмногу ги сакате парчињата облека кои се вечна класика и кои никогаш не изгледуваат од мода.

8 парчиња облека што е опасно да ги носите секој ден

Можеби тесните корсети се проблем од минатото, но дури и во 21-виот век постојат некои парчиња облека кои можат да предизвикаат многу здравствени проблеми.

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

За добриот стил најважна е основата, а секоја дама која влегла во нејзините 40-ти би требало да ги има следниве парчиња облека.

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Доколку најчесто носите облека со една боја, можеби ќе сакате да го промените тоа.

12 трикови со кои ќе ѝ го продолжите животот на вашата облека

Погледнете некои од најчестите грешки што ги правите со вашата облека.

5 парчиња облека што ќе направат вашата половина да изгледа послабо

Тенката половина е можеби најпривлечната карактеристика кај жените, но за жал ја немаат сите.

Модните дизајнери советуваат: 3 парчиња облека што секогаш треба да се купуваат во поголем број

Едно од златните правила на модните експерти и дизајнери е тоа дека одредени парчиња облека да се имаат во поголем број од вообичаениот што го носите.

Не седнувајте на вашиот кауч со нечисти алишта: Еве зошто треба да се преслечете веднаш штом стигнете дома

Обидете се само да замислите што сè би можело да се залепи на вашата облека во текот на денот, каде сè сте биле, на што сте седеле и со кого сте биле опкружени.

10 големи грешки што најверојатно ги правите при перењето на вашата облека

Од појавата на електричната машина за перење облека во 1900-тите, перењето станало многу побрза и полесна обврска.