20 февруари 2021 | Кафе пауза

20 чудесни слики што ќе ве натераат да се вљубите во Латинска Америка

Рајски острови и азурни глечери, мистериозни урнатини на антички цивилизации и шарени модерни градови, непристапни карпести планини и бурни водопади...

Изберете слика и добијте насоки за март 2021 година

Изберете ја сликата што најмногу ве привлекува. Таа што ќе ја изберете ви носи мудри совети и упатства за следниот месец.

Овие 6 хороскопски знаци имаат најниски критериуми при изборот на партнер

Со текот на годините, честопати се случува луѓето да ги симнат критериумите при изборот на партнер, плашејќи се дека нема да ја пронајдат љубовта на својот живот и дека ќе останат сами.

4 парчиња облека што парижанките ги носат со фармерки и секогаш изгледаат модерно

Фармерките им се омилено парче на многу љубители на модата, а парижанките лесно ги вклопуваат во модерни комбинации што веднаш ќе посакате да ги копирате.

Растопен кромид: Рецепт за најдобриот и најмекиот гарнир за месо

Кромидот ќе ги изгуби лутината и крцкавоста ако го испечете во рерна, а овој рецепт се нарекува стопен кромид бидејќи зеленчукот е толку мек по термичката обработка што се топи во устата.