28 декември 2020 | Кафе пауза

Застарени зимски трендови: Овие парчиња облека веќе не се во мода

Некои од минатогодишните зимски трендови веќе паѓаат во заборав затоа што не се практични, не ве заштитуваат од студот и го нарушуваат изгледот бидејќи тешко се комбинираат.

Иберис – отпорен цвет на кој не му пречи ниту температура од -15 Целзиусови степени

Ова цветно растение кое потекнува од Јужна Европа често се користи како украсна градинарска грмушка поради своите цветови.

Јадете ги почесто: Овие 5 намирници го подобруваат расположението во зима

Мрачните и студени зимски денови често предизвикуваат чувство на непријатност и незадоволство. Најчестата причина за тоа е недостатокот на витамин Д во организмот.

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Бертрам е куче кое било напуштено на само 5 месеци бидејќи неговите одгледувачи го сметале за преголем за да го продадат...

Хороскоп за последната недела од декември: Кои хороскопски знаци ќе имаат среќа на крајот на годината?

Биковите, Стрелците и Овните ќе ја паметат последната недела од 2020 година само по убави работи. Еве што можат да очекуваат другите хороскопски знаци.

Вкусни колачиња кои ќе направат да се чувствувате како во Португалија

Првпат ги направиле католички монаси во манастир во Лисабон во 18 век.

Со минимален буџет, една брачна двојка го оствари својот сон за куќа во природа

Еден млад пар кој живее во стан во град се големи љубители на природата, а имаат и заедничка желба за живот во природа, мир, чист воздух, поминување време со семејството и пријателите со скара.

Дали ова е најубавото зимско патување со воз?

Минувајќи низ шуми, тунели и мостови, прекрасно убави сцени се отвораат особено кога снегот ја игра својата најмагична зимска улога.

Најважните правила за нега на чувствителната област околу очите

Областа околу очите е најтенка, многу кревка и деликатна и ја губи хидратацијата побрзо од кој било друг дел од кожата на телото или лицето.

Како самостојно да го прегледате градите и 7 знаци што предупредуваат дека треба да одите на доктор

Октомври е месец за подигнување на свеста за ракот на дојката, но тој не е единствениот месец кога треба да се грижите за себе и да внимавате на ракот на дојката.