8-те најчудни машки фобии кои ќе ве изненадат

8 машки фобии кои со сигурност ќе ве остават без зборови...

13 знаци дека сте исклучителни, без да знаете

Дали и вие сте заборавиле колку сте исклучителни?

Несекојдневни „форензички колажи“

Мајкл Мејпс во својата уметност употребува примероци од коса, отпечатоци од прсти, фотографии, накит итн. или накратко „биографска ДНК“.

Модна инспирација: Несекојдневна девојка

Погледнете ги наредниве неколку фотографии кои се надеваме дека ќе ве инспирираат конечно да излезете од монотоноста која може да ја предизвика обичната и секојдневна „работна униформа“.

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Совршен базен за љубителите на гитарите

Страствен колекционер на гитари предложил чудна и несекојдневна идеја за базен...

Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?

Во овој хотел е сосема нормално некоја жирафа да влезе со горниот дел од телото низ вашиот прозорец додека појадувате и да касне заедно со вас или да ве отпоздрави низ прозорецот од вашата спална соба.

Сосема нов начин на фотографирање со фотоапаратот „Ubi“

Сè што ви е потребно за да направите една фотографија е рамката што ќе ја создадете со вашите прсти.

Несекојдневни спални соби

Дали посакувате да сонувате уште пред да заспиете? Овие необични спални соби ќе ве внесат во светот на фантазијата, каде сите ваши соништа можат да се исполнат.

Огледала со необичен дизајн

Ви треба идеја за освежување на вашиот простор? Можеби сè што треба да направите за да внесете малку креативност се огледала со интересен дизајн.
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Незаборавна роденденска честитка од баба и дедо Нелсон

Заборавете на обичната и досадна роденденска честитка. Кога баба Маргарет и дедо Боб му посакуваат роденден на својот внук, тие тоа го прават со стил.
Датум: 25 фев 2012
, Автор:
12