13 април 2015 | Кафе пауза

13 знаци дека сте исклучителни, без да знаете

Дали и вие сте заборавиле колку сте исклучителни?

5 природни начини на кои можете успешно да се изборите со пролетните алергии

Дали сте знаеле дека токму природните продукти можат да ви овозможат совршена заштита од симптомите на алергија?

Можете ли да ја решите оваа загатка наменета за учениците од Сингапур?

Оваа одлична логичка задача ќе ве натера добро да се замислите и да се обидете да дојдете рамо до рамо со 15-годишните Сингапурци.
Датум: 13 апр 2015
, Автор:

Во која ситуација треба да бидете херој, а во која не?

Сите сакаме да бидеме херои во секоја ситуација, но тој порив не е секогаш најдоброто решение.

Пронајдете го вашиот пат: 20 индијански животни правила

Етичкиот кодекс на северноамериканските Индијанци може сите нас да нè инспирира на важни промени во размислувањето, како и во начинот на живеење.

4 салати со варени јајца кои добро ќе ве најадат

Јајцата се извонредна храна која треба почесто да се консумира. Еве четири интересни начини да приготвите вкусен оброк со нив и уште почесто да ги имате на вашето мени.

6 работи кои мажите ги мислат и ги прават, а жените треба да ги знаат

Мажите секојдневно ги мислат и ги прават овие работи, а жените треба да ги знаат за подобро да се разберат...

Хороскопот и модата: Како подзнакот го дефинира вашиот личен стил?

Вашиот сончев знак е есенцијален за она што сте, но подзнакот е тој кој го одредува начинот на кој се претставувате пред другите.

15 секојдневни проблеми кои ќе ги разберат само девојките со голем задник

Големиот задник е можеби популарен поради ѕвездите како Џенифер Лопез и Иги Азалеа, но тоа не значи дека е лесно да се има.

За оние со око соколово: Колку животни гледате на сликата?

На оваа слика има повеќе животни, но тие се добро камуфлирани и можат да ги забележат само оние со многу остар вид.

5 техники за справување со хаосот во вашата глава

Дали некогаш чувствувате дека во главата имате хаос кој никако не можете да го смирите? Следниве техники ќе ви помогнат во тоа.

Освежувачко фрапе со ореви

Студено кафе со шмек на јаткасти плодови кое добро ќе ве освежи наутро...
12