Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?

Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?

Овој луксузен хотел дефинитивно не е она што го очекувате за вашиот одмор. Лоциран во Кенија, на околу 19 километри од главниот град Најроби, „Giraffe Manor“ е распослан на 48. 562 метри квадратни приватно земјиште и 566.559 метри квадратни бујни шуми кои се дом на група Ротшилдови жирафи.Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Изграден во 1932 година, овој несекојдневен хотел е комбинација од традиционалното и модерното. На гостите им се нуди можноста да се дружат со жирафите во кој било дел од денот. Според веб-сајтот на хотелот, „Giraffe Manor“ ви нуди неспоредливо искуство со жирафите, кои се борат за малку внимание од гостите. Така, во овој хотел е сосема нормално некоја жирафа да влезе со горниот дел од телото низ вашиот прозорец додека појадувате и да касне заедно со вас, да ве пречека кај вратата, па дури и да ве отпоздрави низ прозорецот од вашата спална соба.Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Во центарот за жирафи има и разни други животни како што се брадести свињи, хиени, антилопи, а понекогаш и леопарди. Исто така, во околината на ова место има и 180 видови птици.Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?На ова место можете да правите многу интересни работи: да си играте со животните, да талкате низ убавата природа, а можете да го посетите и главниот град на Кенија, Најроби.Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?Би сакале ли да појадувате заедно со жирафи?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. bilVOafrika Reply

    Strasno mnogu pari treba da imas za da pojaduvas taka i vo toa mesto…

Остави коментар