13 чудни настани кои се случуваат само во Финска

13 настани поради кои животот во Финска никогаш не е здодевен.

Некои од најдобрите патувачки фотографии за овогодишниот натпревар на National Geographic

Фотографи од целиот свет ја раскажуваат својата приказна и ги инспирираат другите да го истражат светот.

„Невозможна“ фотографија од еден атом што може да се види со голо око

Фотографијата на Дејвид Недлингер од позитивно наелектризиран атом заробен во електрично поле го добила првото место на натпреварот за научни фотографии.

11-те најдобри фотографии од измината година

Неодамна жирито од престижниот натпревар за фотографија Hasselblad Masters Awards одбра победници во 11 различни категории.

Погледнете ги неверојатните фотографии од натпреварот за црно-бели фотографии со деца

Како еден од најголемите интернационални натпревари за фотографија, во него учествуваат фотографи од целиот свет со нивен приказ за детството.

Најдобрите свадбени фотографии за 2017 година

Веќе 10 години по ред се одржува натпревар за најдобра свадбена фотографија кој е организиран од Junebug Weddings, а секоја година учествуваат стотици фотографи.

Најдобрите патувачки фотографии од 2017-та година

Целта на натпреварот на National Geographic е да се нагласи разновидноста на нашата планета преку нејзините природни чуда и нејзините жители.

Компанијата „Орео“ ќе ви плати половина милион долари ако смислите нов вкус за познатите колачиња!

За да се пријавите, објавете ја вашата идеја на Инстаграм или Твитер со тоа што ќе ги употребите хаштаговите #myoreocreation и #contest .

Силната жена се бори за нејзиниот маж, но не се натпреварува за него

Натпреварувањето во врската значи дека нешто го одзема вниманието на вашиот партнер кое треба да ви го посвети вам.

13 смешни победници на наградите Comedy Wildlife Photography

Најдобрите 13 фотографии од смешни животни за 2015 година!

Чудесни фотографии од дружбата помеѓу децата и животните од фотографи од целиот свет

Секој месец меѓународната фотографска заедница организира натпревар на зададена тема, а за ноември, 2015 таа беше „Децата и животните“.
Датум: 08 дек 2015

Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе

Онлајн натпреварот за торти кој е познат како „The Threadcakes“ вклучува дел од најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе.