насмевка | Кафе пауза

Без смеење: Земји каде насмевката може да ве доведе во неволја

На Запад, па дури и кај нас, вообичаено е да се каже „cheese“ пред фотографирање. Но, како е во другите земји?

Запознајте го Еуросаурус, кучето со најзаразната насмевка досега

Еуросаурус стана популарен поради неговата уникатна насмевка, со која потсетува на човек. Колку е популарен покажува и неговиот профил на Инстаграм, кој има над 260.000 следбеници.

Зошто секој хороскопски знак се смее, дури и кога му се распаѓа светот?

Проблемите се составен дел од животот, но позитивното размислување е една од најдобрите опции што можете да ги изберете во таква ситуација.

Кучето со човечка насмевка го освојува Интернетот

Она што ова куче го разликува од другите е тоа што тоа поседува насмевка која неверојатно потсетува на човечката.

Вдомено маче го освојува Интернетот со својата преслатка насмевка

Неодамна Блосом на неверојатен начин ѝ се насмевнала на својата мајка-посвоителка Лорен Боутс, на што таа не можела да одолее, а да не ја фотографира.

За среќа е потребно малку!

Дали знаевте дека на вистински среќните луѓе не им треба многу за да се насмевнат?

Зошто луѓето на старите фотографии не се смеат?

Многумина веруваат дека одговорот се крие во технологијата, но постои и нешто повеќе од тоа.

Како да разликувате вистинска од лажна насмевка?

Како да знаете дали нечија насмевка е искрена или пак, личноста сака да ви претстави сосема спротивна состојба?

Интересно истражување: Што открива за вас вашата насмевка?

Насмевката има моќ и најмрачниот ден да го направи светол и радосен, па не е ни чудно што истата може да открие многу за вас и за вашиот карактер.

Зошто треба да му се насмевнувате на вашето куче?

Научниците долго време се труделе да сфатат како настанува довербата помеѓу кучињата и човекот.

22 едноставни трикови што ќе ви помогнат да си го разубавите денот

Постојат 22 едноставни трикови што ќе извлечат насмевка од вашето лице и ќе ви го разубават денот...

25 едноставни добри дела со кои некому ќе можете да му го разубавите денот

Понекогаш, доволно е да вложите сосема малку труд за да разубавите нечиј ден.