Најдивите и најубавите места во Пакистан

Пакистан нуди прекрасни пејзажи, културно наследство, историски знаменитости.

5 модни грешки што можат да уништат и беспрекорен стил

Модните грешки лесно се случуваат, дури и кај оние со најпрефинет стил.

Говор на тело: 11 навики што веднаш мора да ги промениме

Говорот на телото, исто како и зборувањето, е важен дел од секојдневната комуникација.

Цвеќињата биле оние што ги убивале диносаурусите, астероидот само го забрзал процесот

Досегашните докази дека ударот на астероидот бил кобен за диносаурусите не се спорни, но понови истражувања покажале дека овие суштества веќе биле на раб на изумирање...

10 најголеми детски стравови и како тие влијаат на нивната личност

Што ги предизвикува и што да се прави ако стравот премине во нарушување?

5 одлични фризури за девојки со кружно лице

Доколку спаѓате во оваа група и сакате да направите некоја промена, овие 5 предлози ќе ви помогнат во тоа.

Интересно истражување: Што открива за вас вашата насмевка?

Насмевката има моќ и најмрачниот ден да го направи светол и радосен, па не е ни чудно што истата може да открие многу за вас и за вашиот карактер.

7 начини на кои ментално силните луѓе се справуваат со стресот

Без разлика дали се соочуваат со финансиски проблеми, проблеми на работното место или здравствени проблеми, овие луѓе не дозволуваат стресот да ги закочи.

3-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да патуваат

Овие хороскопски знаци постојано мораат да бидат во движење и сметаат дека животот е премногу краток за да им биде страв.

„Еден на Еден специјал со Жан Митрев“

Човекот кој зад себе има 30-годишно искуство и повеќе од 15 илјади операции на срце...
Датум: 06 апр 2018
, Автор: