22 јули 2020 | Кафе пауза

Знаци што покажуваат дека вашето домашно милениче е под стрес

Животните, исто како и луѓето, може да доживеат стрес или вознемиреност. Но, понекогаш е тешко да го откриете тоа, па затоа ветеринарите открија некои од најчестите знаци.

4 видови овошје и зеленчук што содржат токсични материи

Сите знаеме колку е здраво да се јаде зеленчук и овошје затоа што се богати со витамини, минерали и хранливи материи. Но, некои од нив кријат опасни материи во своите делови.

Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и за среќата

Многумина пишуваат за љубовта, се обидуваат да ја објаснат, да ја научат и да ја разберат, но за некои љубовта претставува страдање и болка.

Зошто секој хороскопски знак се смее, дури и кога му се распаѓа светот?

Проблемите се составен дел од животот, но позитивното размислување е една од најдобрите опции што можете да ги изберете во таква ситуација.

Село на вода: Во оваа држава секоја зграда има базен и бар на кровот

Секоја зграда е опремена со сопствен базен и пријатно место за релаксирање на кровот. Во барот на кровот можете да уживате во добра масажа, филм под отворено небо, романтична вечера за двајца или пијалак со друштво.

8 карактеристики што некогаш се сметале за недостатоци, но сега се сметаат за предности

Многу жени бараат недостатоци во својот изглед и често мислат дека нивната коса е премногу тенка и дека нивната кожа е далеку од совршена.

Книгата за која Стивен Кинг вели дека е вистински кошмар

Стивен Кинг вели дека оваа книга е вистински кошмар, но со многу оригинална приказна која нема да можете да ја извадите од главата толку лесно.

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Во оваа книжарница посетителите минуваат низ магични тунели направени од книги кои водат до мирни катчиња за читање и до едно пријатно кафуле.