модар патлиџан | Кафе пауза

Рецепт за вкусен филипински омлет со модар патлиџан

Тортанг талонг е името на традиционалното филипинско јадење што се подготвува од само четири состојки, а најчесто се служи со ориз и кечап.

Совршен предлог за ручек: Модар патлиџан полнет со пилешко месо и зеленчук

Ако сакате да јадете модар патлиџан, пробајте го овој убав рецепт.

Либанска салата со модар патлиџан и јогурт

Оваа салата со модар патлиџан и јогурт е совршен гарнир со различни вкусови како ким, лук, свежно нане.

Полнет модар патлиџан подготвен на здрав начин

Ви предлагаме да го погледнете овој рецепт со модар патлиџан што може да биде вкусна замена за вашиот стандарден ручек.
Датум: 25 сеп 2019
, Автор:

Откријте кои се 9-те изненадувачки здравствени придобивки од модрите патлиџани

Модрите патлиџани се многу поздрави отколку што мислевте.

Предлог за ручек: Полнети модри патлиџани

Заменете го стандардниот ручек со брз, а креативен оброк!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Шпагети на сицилијански начин

Доколку сакате да имате лабава вечера со која ќе го изненадите партнерот или пријателите, подгответе ги овие превкусни шпагети...