Приказна за две годишни времиња кои сакаат да бидат заедно

Абел живее во зима, а Адолин во лето. Тие се изолирани во своите природни средини и никогаш не требало да се сретнат. Кога наоѓаат начин да бидат блиску еден до друг, нивната средба е потешка одошто тие можеле да си замислат.

Приказна за две годишни времиња кои сакаат да бидат заедно

Оваа волшебна анимирана приказна е дело на Carlos De Carvalho и Aude Danset, а изгледа како откината од романите на Антоан де Сент-Егзипери.

Иако делува како наивна детска бајка, во себе крие многу длабоки емоции и пораки, кои се поврзуваат со различностите кои нè одликуваат, далечините кои понекогаш нè спречуваат да бидеме со оние кои ги сакаме и желбата многупати работите да се случеле во друго време од вечноста за да би го доживееле совршениот момент, кој би ја скроил нашата совршена судбина.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Gordana Reply

    Lelelee zaplakav 🙁

Остави коментар