10 јули 2017 | Кафе пауза

Летен тренд: Станете сирени со океански бранови во косата

Дали сте подготвени да експериментирате со вашата коса и да ги пренесете морските бранови во неа?

10 заповеди за успешно бојадисување на косата во домашни услови

Сакате да ја бојадисате вашата коса во домашни услови? Еве до кои правила треба да се придржувате!

Луѓето не сфаќаат дека ги правите овие работи бидејќи дискретно ги следите вашите соништа

Вие не зборувате многу за она што го правите, не се фалите со своите постигнувања, ја гледате вашата работа, молчите и не се рекламирате.

Ресторани кои имаат урнебесни идеи за послужување на храната

Следниве ресторани навистина претерале со послужувањето на храната.

Што се подразбира под „индиго деца“ и дали и вие спаѓате во оваа специфична група луѓе?

Иако концептот за индиго децата потекнува од 1970-тите, низ минатото секогаш имало група луѓе чија мисија била да го разбуди човештвото.

Зошто чувствителните мажи се најдобрите партнери што можете да ги посакате?

Најдобрите мажи знаат како да воспостават рамнотежа помеѓу нивната мажествена и женствена страна со тоа што го извлекуваат максимумот од двете.

10 начини на кои вонземјаните би можеле да стапат во контакт со нас

Ако ги игнорираме теориите на заговор, човештвото нема добиено никаква порака од цивилизација од друга планета.

8 навики на жените што не ја тргаат насмевката од лицето

Сигурно во вашето опкружување имате барем една жена која секогаш е насмеана и шири убава енергија. Како да бидете како неа?

Погледнете како изгледа најскапото училиште во светот

Денес ќе направиме виртуелна екскурзија околу институтот Ле Рози (Le Rosey).

Одберете пердув и дознајте нешто повеќе за вашиот карактер

Дали некогаш сте размислувале каков би бил светот доколку сите бевме исти?

4 суптилни работи кои го откриваат карактерот на мажот

Денешното општество им суди на мажите според она што го поседуваат.
12