26 август 2020 | Кафе пауза

Кои се придобивките од 4-те положби на спиење во однос на страните на светот?

Според фенг шуи, положбата на телото за време на спиењето има значително поголемо влијание врз здравјето и врз менталната состојба на човекот отколку што сте свесни.

Како да ја отстраните мочната киселина од телото?

Насобирањето мочна киселина може да предизвика болка во зглобовите, па дури и гихт, а овие неколку совети ќе ви помогнат да се ослободите од мочната киселина од вашето тело.

Дали гледате лав или егзотична птица и што открива тоа за вашата личност?

Оптичките илузии се многу популарни, а психолозите ги користат за тестирање на личноста. Тоа што прво ќе го видите на оваа фотографија открива многу интересни информации за вас.

Зошто секој хороскопски знак губи интерес во врската?

Секоја врска се соочува со кризни периоди, особено ако еден од партнерите почнува да губи интерес. Во продолжение прочитајте зошто секој хороскопски знак може да почне да губи интерес.

Зошто не треба да ги учите децата да споделуваат додека сè уште се мали?

Сите родители ги учат своите деца дека споделувањето е добро, но понекогаш е тешко да го натерате вашето дете да ја сподели својата играчка со другите деца.

12 докази дека кујната е совршено место за украсни растенија

Украсните растенија му даваат посебен шарм на секој дом и ја прават атмосферата попријатна.

7-минутни вежби за затегнат задник кои можете да ги правите во вашиот кревет

Дали некогаш сте замислиле да имате тренинг во вашиот кревет без да направите ниту еден чекор надвор од него? Сега можете да ги активирате мускулите на задникот дури од креветот!

Либанска салата со модар патлиџан и јогурт

Оваа салата со модар патлиџан и јогурт е совршен гарнир со различни вкусови како ким, лук, свежно нане.