05 септември 2021 | Кафе пауза

Плишено растение што ќе го украси секој ентериер

Има розови цветови што се појавуваат кон крајот на пролетта и почетокот на летото и тогаш ова растение е најубаво.

3 хороскопски знаци на кои младата месечина им носи многу среќа

Младата месечина на 6 септември ќе биде во знакот на Девица и ви нуди можност да направите големи и позитивни промени во вашиот живот.

Рецепт за вкусен филипински омлет со модар патлиџан

Тортанг талонг е името на традиционалното филипинско јадење што се подготвува од само четири состојки, а најчесто се служи со ориз и кечап.

Петминутни навики за посреќен ден

Секој има различна дефиниција за тоа што значи да се живее среќен живот, но постојат кратки навики што може да ви помогнат да се чувствувате подобро во текот на денот.