млеко | Кафе пауза - Part 4

10 неверојатни здравствени придобивки од само една шолја топло млеко на ден

Сите знаат дека млекото е најдобриот извор на калциум, но дали сте знаеле дека тоа исто така може и да им помогне на оние кои страдаат од несоница или пак, да ги намали симптомите на ПМС?

Освежувачко фрапе со ореви

Студено кафе со шмек на јаткасти плодови кое добро ќе ве освежи наутро...

Без кофеин, црно, со млеко или со многу шеќер: Што вели вашето омилено кафе за вас?

Секој има свои утрински кафе ритуали и токму според нив можете многу да дознаете за нечиј карактер.

Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Доколку и вам, како и на повеќето луѓе, наутро ви недостасуваат само уште 5 минути за да го допиете вашето прво кафе на мир, тогаш ќе бидете пресреќни кога ќе ви кажеме дека постои трик со кој ќе можете конечно да најдете време.

Чајна диета: Метод кој помага да изгубите и до 2 килограми за еден ден

Чајната диета, односно диетата со зелен чај и млеко помага од вашиот организам да исфрлите многу токсини преку исфрлање на течности и на тој начин да изгубите од половина до два килограми за еден ден.

Кубанско кафе

Одлично петочно кафе кое ќе ви даде енергија пред да излезете вечерва со вашите пријатели...

Домашен рецепт за вкусни кифлички, исто како да ви ги подготвила вашата мајка

Овие кифлички мирисаат толку вкусно, што ќе ги изедете уште пред да ги послужите.

Златно млеко – Пијалак кој носи многу здравствени придобивки

Куркумата илјадници години им е позната на народите на Истокот како зачин кој дава многу здравствени придобивки.

Вкусни и здрави кокосови палачинки

Овој рецепт може да го направат и оние кои се на безглутенскиот режим на исхрана.

Ако се грижите за вашето здравје веднаш заборавете на овие нешта!

Нутриционистите едногласно се согласуваат за одредени производи на кои никој од нас не може да одолее, но, кои би требало без размислување да ги исфрлите од вашата исхрана.

6 намирници за поздрава коса и поцврсти нокти

Чекањето да пораснат вашите нокти и коса знае да биде многу фрустрирачко. Ако не ја консумирате правилната храна, едноставно чекате напразно. Затоа пак постојат неколку намирници кои можат многу да ви помогнат.
Датум: 09 дек 2014
, Автор:

Топол напиток од чоколадо и црвено вино

Горчливо-слатко задоволство...