27 февруари 2015 | Кафе пауза

Тест од 9 прашања чии одговори ќе ве „соблечат“ до срж

Овој интересен тест на личноста ја открива вашата суштина, ставајќи ве во замислени, но многу важни животни ситуации.

8 трикови за брзо и ефикасно шминкање

Поради забрзаното темпо на живот и секојдневното брзање и доцнење, честопати имаме малку време за дневна шминка...

Која храна треба да ја конзумирате ако не јадете месо?

Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извори на протеини, но не се единствените кои можат да му ги дадат на телото овие важни макромолекули.
Датум: 27 фев 2015
, Автор:

6 знаци дека шефот ви спрема отказ од работа

Вие можеби ненадејно ќе ја примите информацијата за вашиот отказ, но шефот долго размислува за тоа пред да ве извести.

Откријте дали вашиот хороскопски знак е еден од најнапорните 3 знаци во Зодијакот

Секој хороскопски знак има исто толку маани колку што има позитивни страни, но некои од нив знаат да бидат толку иритантни и напорни што не секој би издржал долго време во нивна близина.

Кубанско кафе

Одлично петочно кафе кое ќе ви даде енергија пред да излезете вечерва со вашите пријатели...

6 бесплатни апликации со кои ќе го најдете изгубениот или украдениот андроид смартфон

Ако сте го изгубиле или ви го украле вашиот андроид смартфон, не е крај на светот како што беше некогаш.

Реченици кои никогаш не треба да ги употребувате во кавга

Воздржете се да не ги изговорите следниве реченици кои би можеле да ја повредат личноста која ја сакате.

Вистинската причина поради која не сте физички активни

Дали сакате многу да вежбате, да бидете физички активни и поздрави, но вашата голема желба е спречена поради тоа што немате време, надвор е жешко или студено или поради некоја слична причина?

Неколку знаци кои укажуваат дека би можеле да го изневерите вашето момче

Можеби ви звучи чудно, но понекогаш е многу потешко да се воочи тенденцијата кон неверство во себе отколку кај друга личност.

Беспрекорен настап на Тејлор Свифт со песната „Blank Space“

Погледнете го овој одличен настап на овогодишните „Brit Awards“ и подгответе се да останете без здив.
12