Беспрекорен настап на Тејлор Свифт со песната „Blank Space“

Тејлор Свифт повторно ни покажува дека во моментов таа е една од најдобрите и најквалитетните пејачки на музичката сцена. Таа пред некое време реши да излезе од својата удобна зона и со својот нов албум го освои целиот свет. Но, фактот што Тејлор звучи исто толку добро во живо е една од најголемите причини зошто сите толку многу ја сакаме. Токму затоа погледнете го овој одличен настап на овогодишните „Brit Awards“ и подгответе се да останете без здив.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар