млеко | Кафе пауза - Part 11

Елегантен сервис за чај

Погледот веднаш паѓа на нозете кои се главна атракција на секој дел од керамичкиот сервис за чај. Тие имаат функција на рачки или лажички.

На кафе во Виена

Утрото не е комплетно без жешко кафе. Оваа реченица ја покажува својата вистинитост во Виена. Прочитајте повеќе за најразличните кафиња и одберете какво ќе си нарачате следниот пат кога ќе се најдете таму.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #11

Естетска кафе-позадина за љубителите на убавото... Вашиот омилен пијалак секогаш го сакате убаво сервиран, разблажен со млеко и засладен со неколку чоколадни бонбони кои ги чувате за после последната голтка.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Тропско кафе

Ананасот ќе ве однесе на плажата од соништата, а кафето само ќе го надополни тоа прекрасно чувство на сонце и лето.

Кафе Лате (Coffee Latte)

Прекрасен и богат вкус на утринско кафе
Датум: 13 ное 2010
, Автор:

Кафе за 60 секунди

Брзо, лесно и ладно кафе кое ќе ве расони наутро и ќе ве размрда попладне, а ќе ви одземе само 60 секунди за подготовка.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #4

Оваа недела, нашиот избор за десктоп позадина ќе им се допадне на љубителите на кафето кои преферираат овој магичен пијалак да го пијат во комбинација со малку млеко.
Датум: 11 окт 2010
, Автор:

Шејк од кафе (Coffee shake)

Лесен за подготовка, уште полесен за пиење
Датум: 01 окт 2010
, Автор:

Мока кафе (Mocha Coffee)

Едноставно и лесно за подготовка
Датум: 23 сеп 2010
, Автор:

Како да си приготвите виетнамско ледено кафе?

Погледнете го видео-записот и дознајте како за 5 минути да направите Виетнамско ледено кафе, за вистинско освежување.
Датум: 15 сеп 2010
, Автор: