Шејк од кафе (Coffee shake)

Шејк од кафе (Coffee shake)

Лесен за подготовка, уште полесен за пиење

Шејк од кафе (Coffee shake)

Потребно време за подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 1 инстант кафе
  • 200 милилитри млеко
  • шеќер по вкус
  • млечен сладолед
  • 6 коцки мраз
  • 10 милилитри чоколаден прелив
  • 10 милилитри екстракт од ванила

Начин на подготовка: Сите споменати состојки ставете ги во блендер. Мешајте ги минута-две, а потоа смесата спиете ја во висока стаклена чаша и уживајте. Декорирањето е опционално по вкус.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. gabi Reply

    ova e kafe samo za letoooooooooooooooo

Остави коментар