Мока кафе (Mocha Coffee)

Едноставно и лесно за подготовкаМока кафе (Mocha Coffee)Потребно време за подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

 • 2 dl топло сварено капучино
 • 1 кафена лажичка незасладено какао
 • 1 лажичка шеќер
 • 50 ml млеко

Начин на подготовка: Во поголема дебела стаклена чаша ставете го топлото капучино. Во него додадете ги какаото и шеќерот и мешајте. Потоа додадете го и ладното млеко. За крај, по вкус можете да декорирате со шлаг и чоколаден прелив или чоколадни трошки.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. gabi Reply

  vkusno
  brzo
  za sekoja prilika

 2. Sandra Reply

  samo sto si go napraviv i prekrasno e definitivno!!! 🙂

Остави коментар