8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди Гага

8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди Гага

Автор: Теодора Трповска

Некои ја критикуваа, други и се восхитуваа. Секако, таа повторно го привлече вниманието на јавноста и ги натера медиумите да смислуваат креативни наслови во обид да го изразат впечатокот од спектакуларното појавување на пејачката на доделувањето на МТВ видео наградите. Поминаа 10 дена, медиумската атмосфера стивна, но некои прашања и понатаму остануваат отворени.8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди ГагаБез разлика дали сте се запрашале или не, ова се 8 факти во врска со фустанот од месо на Лејди Гага кои даваат одговор на неколку логични прашања:

  • Фустанот е направен од 100% вистинско месо. Месото е купено од месарница во Лос Анџелес.
  • Тоа има добар мирис.
  • Фустанот е со тежина од 22 кг.
  • Месото е купено евтино.
  • Фустанот е комотен за носење.
  • Месото е 100% природно. Не се додавани никакви конзерванси.
  • Не остава крвави траги.
  • Месото од фустанот со тек на време ќе се претвори во пушено месо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар