Кафе за 60 секунди

Кафе за 60 секунди

Брзо, лесно и ладно кафе кое ќе ве расони наутро и ќе ве размрда попладнеКафе за 60 секундиПотребно време за подготовка: 60 секунди

Потребни состојки:

 • 200 мл оладено филтер кафе (подготвено претходниот ден)
 • 100 мл млеко
 • неколку капки екстракт од ванила
 • 2 -3 коцки мраз

Начин на подготовка: Во голема чаша ставете ги кафето и млекото. Капнете неколку капки екстракт од ванила и промешајте. На крајот, ставете ги коцките мраз. На здравје брзо кафе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. jas Reply

  e kako za 60sekundi koga cel den cekas filter kafeto da se oladi ??? :S

  • Теодора Трповска Reply

   Многу лесно. Филтерот ќе го направиш денес, брзото кафе утре. Баш како што пишува.

Остави коментар