Кафе Лате (Coffee Latte)

Прекрасен и богат вкус на утринско кафе

Кафе Лате (Coffee Latte)

Потребно време за подготовка: 10 минути

Потребни состојки:

  • 1 dl млеко
  • 1 dl топло еспресо

Начин на подготовка: Стоплете го млекото на тивок оган. Мешајте брзо со жица за матење за млекото да се распени. Сипете го свареното еспресо во повисока шолја или дебела стаклена чаша и ставајте од млекото држејќи ја пената со лажичка. Пената искористете ја за врвот од кафето. Декорирајте со цимет и додадете шеќер по вкус.САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар