15 февруари 2015 | Кафе пауза

3 кратки хорор приказни кои можат многу да ве исплашат

Ова се три кратки урбани легенди кои, повеќе или помалку точни, брзо се шират помеѓу луѓето.

12 нешта кои младите брачни парови не сакаат да ги чујат од вас

Младите брачни парови се заедно и се венчале затоа што веруваат дека со тоа за нив следуваат поубави времиња.

Златно млеко – Пијалак кој носи многу здравствени придобивки

Куркумата илјадници години им е позната на народите на Истокот како зачин кој дава многу здравствени придобивки.

10 екстензии за Гугл Хром кои ќе ви го разубават денот секогаш кога ќе отворите ново јазиче

Белата позадина на Гугл Хром кога отворате ново јазиче, односно нов таб станува здодевна, а овие десет екстензии го прават прелистувачот поинтересен.

На каков секс се пали неговиот хороскопски знак?

Ако се прашувате што тој сака да се случи в кревет за да биде задоволен, еве малку помош од астролошка гледна точка.

Проблеми во бракот: 6 начини да спречите неверство

За жал неверствата денес стануваат сѐ почести и почести. Постојат многу причини за неверство, но сите укажуваат на проблеми во бракот. Еве како да го спречите.

Прекрасниот Нов Зеланд низ објективот на еден патник-номад

Како изгледа тримесечно авантуристичко патување по овие живописни острови?

Науката и пијанството: 5 најглупави грешки кои ги правиме кога сме пијани и зошто

Дури и пијани, точно знаеме што правиме, но со таа разлика дека не ни е важно.

Како да опстане врската на далечина?

Многупати ќе се прашувате каде е, што прави, дали му/ѝ недостигате и дали мисли на вас. Ако навистина го/ја сакате, немојте да дозволите далечината да ви ја уништи врската.