На каков секс се пали неговиот хороскопски знак?

На каков секс се пали неговиот хороскопски знак?

Ако се прашувате што тој сака да се случи в кревет за да биде задоволен, еве малку помош од астролошка гледна точка.

(1) Na-kakov-seks-se-pali-negoviot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk

Овен. Овој зависник од адреналин сака да започне со секс уште кога ќе се разбуди. Посебно задоволство му причинуваат грубите игри во креветот.

Бик. Вратот е ерогената зона преку која ќе го освоите Бикот. Ако сакате див секс со него, тоа е делот од телото на кој треба се сконцентрирате. Од афродизијаците најмногу го сакаат чоколадото.

Близнаци. Близнаците сакаат секс играчки. Сакаат самиот чин да го направат брзо, а уживаат и во орален секс.

Рак. Ракот сака да го допираат по стомакот и градите. Сака да игра и сексуални улоги, а омилено место за тоа му е хотелска соба.

Лав. Лавот сака доминација и страст. Тој е вистински егзибиционист, сака валкани зборови в кревет, гребење и секс на места каде што постои опасност да биде фатен. Обожава кога партнерот го фали за неговата изведба во креветот.

Девица. Мажот роден во овој знак остава впечаток на воздржана личност, но во кревет покажува сосема поинакво лице. Превезот преку очите, лисиците и другите начини на врзување многу го палат.

Вага. Се пали на маскирање и играње улоги. Неговата ерогена зона е задникот.

Скорпија. Овој маж нема проблем со дискрецијата, но ќе прифати и секс на јавно место. Сака да испробува различни нешта во сексот, особено оние кои на кој било начин се мистични.

Стрелец. Овој маж има авантуристички дух. Лесно се решава на каква било сексуална игра како и на секс на јавно место.

Јарецот. Јарецот потајно посакува секс на високи места. Однесете го на планина за да ја разбудите неговата дива страна, но размислете и за другите можности кои го исполнуваат овој критериум.

Водолија. Водолијата се пали на валкани разговори, па затоа ужива во секс по телефон. Покрај тоа својата екстравагантност ја потврдува и преку желбата за секс во тројка и користењето секс играчки.

Риби. Ерогената зона на која треба да обрнете внимание кај нив се стапалата. А, ако сакате да внесете дополнителна страст во сексот со нив, предложете им да се снимате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар