09 декември 2014 | Кафе пауза

Џентлменски особини на мажите кои ја воодушевуваат нивната поубава половина

Земајќи предвид дека малите нешта и романтични гестови се тие кои нè освојуваат од прва, следниве 9 работи докажуваат дека џентлменството сепак не е изумрено.

6 намирници за поздрава коса и поцврсти нокти

Чекањето да пораснат вашите нокти и коса знае да биде многу фрустрирачко. Ако не ја консумирате правилната храна, едноставно чекате напразно. Затоа пак постојат неколку намирници кои можат многу да ви помогнат.
Датум: 09 дек 2014
, Автор:

Ова мало момче секој ден оди на возбудливи авантури

Оваа фотографка креира прекрасен фантастичен свет за својот син. Погледнете дел од авантурите на малечкиот Теодор.
Датум: 09 дек 2014
, Автор:

Зошто некој „пријател“ ве избришал од Фејсбук?

Сите ние некогаш сме биле избришани од пријател на Фејсбук. Понекогаш тоа може да е очекувано, но понекогаш може да ве остави со подотворена уста прашувајќи зошто тој/таа го направил/а тоа. Еве ги можните причини...

Величествени бувови овековечени во неверојатни фотографии

Погледнете ги овие фотографии кои ги покажуваат бувовите во своето најдобро светло...

9 нешта кои ги научив откако ослабев 54 килограми

Приказната на Кет Елиот, млада девојка која долги години водела борба со килограмите, е навистина за инспирација, а нештата кои таа ги научила се животни лекции наменети за секого.

Топол пијалак од јаболка

Вкусен и здрав напиток кој убаво ќе ве стопли во овие студени денови...

Дали сте дел од просечна врска која стои на патот до вашата вистинска љубов?

Поставете си ги наредниве прашања доколку сакате да откриете дали навистина сте дел од врска која не ви одговара целосно, а со тоа и се криете од онаа која би можела да биде совршена за вас...

„Твитер и блогираме награди“ оваа година со Т категорија

Препознавајќи ја креативноста и автентичноста на Твитер заедницата, Телеком и Т-Мобиле Македонија партнерски се вклучуваат во поддршка на „Твитер и блогираме награди“, кој по трети пат се организира во рамките на Твитосферата.
Датум: 09 дек 2014
, Автор: