минималистички | Кафе пауза

10 симпатични минималистички тетоважи што ќе ве натераат да посакате нова тетоважа

Тетоважите може да бидат прекрасни уметнички дела, но фактот дека се на вашата кожа трајно може да звучи застрашувачки.

23 идеи за еднолиниски тетоважи, коишто ќе ве инспирираат да се истетовирате

Со цртање ваков вид минималистички тетоважи се занимава тату-артистот Мо Ганџи, а неговите идеи ќе ги восхитат и инспирираат дури и најконзервативните мајки.

Минималистички тетоважи на кои нема да останете рамнодушни

Луѓето кои не сакаат да паѓаат во очи се одлучуваат за минималистички тетоважи кои се особено популарни во последно време.
off

Одлични минималистички постери со познати цитати

Руми: Ти не си капка во океанот. Ти си цел океан во капка.

Најминималистичкиот часовник што сте го виделе

Можете ли да кажете колку е саат на овој часовник?
Датум: 28 авг 2013
, Автор:

Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина

Трисобниот стан се наоѓа на врвот на една зграда и е распослан на површина од 77 квадратни метри, а има и огромен балкон.

Прекрасна модерна вила во Тајланд

Вилата „Aqualina“ е сместена во тропските шуми на островот Ко Самуи во Тајланд и претставува прекрасно место за одмор и релаксација.

Оптички илузии со Дизниевите анимирани филмови

Роуан Стокс Мур ја прикажува суштината на Дизниевите анимирани филмови на мошне необичен начин, преку постери кои се исполнети со оптички илузии, така што секој во себе крие по два кадри од филмот.

Минималистички филмски постери

Доколку се водите по фразата „што помалку, толку повеќе“ тогаш овие минималистички постери многу ќе ви се допаднат.