16 август 2013 | Кафе пауза

Благодетите на кокосовото масло – 100 примени и придобивки

Кокосовото масло се користи во исхраната, во козметиката, за подобрување на здравствената состојба, како и во многу други секојдневни примени.
Датум: 16 авг 2013
, Автор:

Како да си направите држачи за козметика од пластични шишиња?

Во вашата бања секогаш имате расфрлани моливчиња за очи, римели, четки за нанесување руменило, пинцети и четки за заби?

Како изгледале забите на познатите пред посета на скап стоматолог?

Погледнете ги познатите кои си ги коригирале забите, преку фотографии пред и потоа.

Природни начини да си ги исчистите белите дробови од токсини доколку сте пушач

Постојат голем број начини да ги исчистите белите дробови од катранот и токсините и преку тоа да го намалите ризикот од заболување од рак.

Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина

Трисобниот стан се наоѓа на врвот на една зграда и е распослан на површина од 77 квадратни метри, а има и огромен балкон.

Филм: Заборав (Oblivion)

Научно-фантастична акција со човечки емоции

Мечка крадец

Една мечка нашла нешто што ѝ се допаѓа и решила да си го земе со себе.

Фотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимон

Фотографот Дејвид Вајл ги поставил малите деца на сина позадина, им ставил лигавчиња околу вратот и чекал со фотоапаратот за да ги фати нивните интересни реакции.
Датум: 16 авг 2013
, Автор: