Фотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимон

Фотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимон

Вкусувањето на лимонот е причина за интересни гримаси и кај нас возрасните, но дефинитивно, многу поинтересни се реакциите на малите деца кои никогаш претходно не се сретнале со ова кисело овошје. Фотографот Дејвид Вајл ги поставил малите деца на сина позадина, им ставил лигавчиња околу вратот и чекал со фотоапаратот за да ги фати нивните реакции. Резултатот од ова е серијата фотографии наречена Pucker. Фотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонВажно е да нагласиме дека ниедно од децата не било повредено за време на фотосесијата, напротив, како што може да се забележи од фотографиите, некои од нив дури вистински уживаат во ова искуство.Фотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимонФотографии од мали деца кои првпат пробуваат лимон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар