Како да си направите држачи за козметика од пластични шишиња?

Како да си направите држачи за козметика од пластични шишиња?

Во вашата бања секогаш имате расфрлани моливчиња за очи, римели, четки за нанесување руменило, пинцети и четки за заби? Зошто да не го средите хаосот, складирајќи ги во креативни пластични држачи, кои на многу едноставен начин ќе си ги направите сами, рециклирајќи пластика. Потребни ви се: мали пластични шишиња, нож, пар ножици и врела пегла.

Исечете го грлото на шишето, поправете ги несовршеностите со ножици, а потоа прилепете ја жешката пегла до устата на преостанатиот дел од шишето, за да се зацврсти и формира работ на држачот. Потоа, наредете ја вашата козметика во симпатичната чашка и уживајте во вашиот рециклиран производ. 

Како да си направите држачи за козметика од пластични шишиња?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. fdsfdsf Reply

  Posle idi i iscistija peglata od plastikava

 2. ANA Reply

  и на крај збогувај се со пеглата 😀

 3. svetle Reply

  ова за пеглава, ако не ја користиме за пеглање барем да биде од корист за нешто друго 🙂

 4. Angelchee Reply

  abeeee sega kako sto e ladno,isecija flashata plasticha ii do grealka stavija kje pocne da se oblikuva toa gorniot dell iii ete ti FINITO :3

Остави коментар