Моден водич за урбани момци: Машки парчиња облека што девојките ги обожаваат

Точно е тоа дека луѓето не треба да се судат според изгледот, но факт е дека добро облечен маж може да го освои срцето на секоја жена.

10 работи кои слабите мажи не треба да ги носат

Спротивно на мислењето, некои од овие парчиња облека наместо да прават да изгледате покрупно, тие уште повеќе ја истакнуваат вашата слаба градба.
Датум: 04 феб 2016

Водич за мажи: Како треба да ви стои облеката?

Повеќето мажи обично носат облека која им е малку поголема од бројот што би требало да го носат.

Како правилно да ги подвиткате фармерките?

Подвиткувањето на фармерките може да изгледа како наједноставната работа на светот, но ако притоа направите грешка, тие ќе ја загубат формата и ќе изгледате полошо.

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

Кога и како се става кошулата во панталоните?

Aко сакате секогаш да изгледате убаво и средено и тоа да го направите на вистинскиот начин послушајте ги советите на стилистот Антонио Сентено.

Направете рацете да ви изгледаат поголеми со изборот на вистинската маица и кошула

Можете да ги истакнете рацете кога носите маица или кошула, но треба внимателно да ги изберете затоа што секоја од нив дава различни визуелни резултати.

Водич за носење машки оксфордки

Прочитајте ги овие совети за да знаете во која ситуација за каков пар треба да се одлучите со цел да изгледате одлично.

Какви фармерки одговараат на вашето тело?

Ако не знаете какви да одберете, послужете се со овој краток водич за фармерки според градбата на вашето тело составен според советите на неколку стилисти.

Како правилно да ги засукате ракавите на кошулата?

Постојат три начини на кои можете да ги засукате ракавите: кежуал, италијански и морнарски стил.

5 совети за комбинирање на џемпер и фармерки

Оваа едноставна комбинација со тек на време може да стане монотона и неинтересна, па затоа е корисно да се знаат овие неколку работи во врска со неа.

3 каиши кои секој маж треба да ги има

Каишот е моден додаток кој покрај примарната цел – да ги држи панталоните, служи и за постигнување на естетски ефект.
12