14 април 2015 | Кафе пауза

Од жена за венчавка до кралица на драмата: 10 типови жени кои би требало да ги избегнувате

За на прв поглед совршената партнерка подоцна да не се претвори во „чудовиште“ кое ќе ви го загорчи животот!

4 едноставни начини на кои можете да добиете сè што ќе посакате

Остварувањето на соништата е процес кој откако ќе разберете како функционира, ќе можете и да почнете да преземате одредени чекори со цел да го забрзате.

Вредни лекции кои секоја девојка може да ги научи од нејзината помала сестра

Не само што таа целосно ве исполнува, туку и индиректно ве учи на големи и вредни лекции кои можат многу да ви помогнат понатаму во животот.

Кога и колку треба да се грижите за безбедноста за време на лет со авион?

Филмовите создаваат искривена слика за летањето со авион, па затоа ви пренесуваме мислења на неколку пилоти за работите кои се сметаат за трагични, а всушност не се опасни.

Како правилно да ги подвиткате фармерките?

Подвиткувањето на фармерките може да изгледа како наједноставната работа на светот, но ако притоа направите грешка, тие ќе ја загубат формата и ќе изгледате полошо.

Каков сопственик, такво домашно милениче

Домашните миленици се важен дел од секое семејство. Но, кај некои луѓе оваа поврзаност оди и многу подлабоко...

5 работи за кои не треба да трошите многу пари и 5 работи кои за треба

Дали со носталгија се присетувате кога сте купиле нов телевизор или телефон, или на некоја случка која има посебно место во вашите спомени?

Зошто треба да ги замрзнувате лимоните?

Добро е познато дека лимонот носи бројни бенефити за организмот. Добрата работа во врска со тоа е тоа што може да се употребува цел.

Дали можеме да го погодиме вашиот карактер со само едно прашање?

Разгледајте ги внимателно следниве симболи и размислете, кој од нив најмногу ве привлекува?

Мали животни радости на кои престанавме да обрнуваме внимание

Ве потсетуваме на оние мали животни радости на кои често забораваме, а го прават нашиот живот посреќен и поисполнет.

Само најпаметните ќе преживеат: На вагата се 8 капсули, а само една е отровна

Овој пат за вас имаме една интересна загатка, во која се вклучени една вага и 8 капсули. Дали сте толку паметни за да ја решите и да избегате од собата?

6 места на отворено каде што никогаш не треба да имате секс

Можеби изгледа романтично, возбудливо и страсно на филмовите, но верувајте, сексуалниот однос на овие 6 места води кон несакани последици кои тотално не вредат за самиот акт.
12