Каков сопственик, такво домашно милениче

Домашните миленици се важен дел од секое семејство. Но, кај некои луѓе оваа поврзаност оди и многу подлабоко, така што линијата помеѓу сопственикот и неговото милениче почнува да се заматува сè додека одеднаш не можете да одлучите кој е кој. Погледнете ги овие луѓе кои едноставно не се разликуваат од нивните миленичиња.

(1) Каков сопственик, такво домашно милениче

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар