13 февруари 2015 | Кафе пауза

7 трикови за патики и чевли кои сакате да ги знаете

Добро е да знаете кој е најдобриот период од денот за да купувате чевли со цел да бидете сигурни дека ви се навистина точни, а постои и еден необичен трик со чај кој ќе ви помогне во лекувањето на болните плускавци.
Датум: 13 фев 2015
, Автор:

8 чудни државни работни места кои постојат во Кина

Ако не можете овде да си ја најдете работата од соништата, размислете за Кина.

Момче подготвило прекрасен подарок за девојка си за Св. Валентин: Ја претворил во принцеза на Дизни

Брајан Флин не е уметник, но имал уметничка идеја за подарок по повод Денот на вљубените.

Какви фармерки одговараат на вашето тело?

Ако не знаете какви да одберете, послужете се со овој краток водич за фармерки според градбата на вашето тело составен според советите на неколку стилисти.

Неколку едноставни начини да ја разгорите љубовта во врска која западнала во криза

Доколку чувствувате дека вашиот партнер полека се оддалечува од вас, на овие неколку начини можете индиректно да влијаете врз вашиот однос.

Актери кои претерале додека се подготвувале за својата улога

Погледнете дел од најекстремните подготовки за некои од најголемите улоги на филмското платно.

Жабуркање масло во устата: Зошто и како?

Жабуркањето маслиново, сончогледово или сусамово масло е одличен начин да ги елиминирате бактериите и нечистотиите во устата и грлото.

10 мали, но големи работи со кои мажите ќе ја направат среќна својата сакана

Иако мажите сметаат дека само големите работи се оние кои навистина треба да влијаат, малите знаци на внимание се оние кои за неа ќе направат разлика.

Што мислат експертите за „50 нијанси сиво“?

Романот „50 нијанси сиво“ ја освои женската читателска публика низ целиот свет и покрај негативните оценки од литературните критичари.

Болни вистини кои само најдобрата пријателка смее да ви ги каже

Бидејќи која е целта на најдобрата пријателка ако не е тука за да ви ја кажува вистината?

Чудни работи кои се случуваат со градите на жените откако ќе родат бебе

Да бидеме реални, вашите гради поминуваат низ војна откако ќе родите бебе.

На кој од овие 5 начини флертувате вие?

Начинот на кој комуницирате го дава одговорот.
12