Болни вистини кои само најдобрата пријателка смее да ви ги каже

Постојат нешта кои можете да ги поднесете само доколку ви ги посочи вашата најдобра пријателка. Таа може да биде и целосно директна во изјавата бидејќи ве познава доволно добро и знае дека сте подготвени да ја чуете вистината. Токму затоа таа е единствената личност на која ѝ е дозволено да ви ги каже јасно и гласно следниве изјави:

„Воопшто не му се допаѓаш ти нему“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Премногу алкохол испи, нè срамиш и затоа те носам дома“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Овој фустан воопшто не ти стои“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Мислам дека овој пат претера и дека треба да му се извиниш“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Кретен е“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Време е да пораснеш и сериозно да почнеш да бараш работа“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Сакаш сè да контролираш и нè полудуваш со тоа“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Не можам веќе да слушам за него, напорна си“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Претеруваш со таа диета“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Ужасно пееш“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Сама си бидејќи имаш превисоки критериуми“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

„Самата си крива за тоа“

Болни вистини кои смее да ви ги каже само најдобрата пријателка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар