Момче подготвило прекрасен подарок за девојка си за Св. Валентин: Ја претворил во принцеза на Дизни

Брајан Флин не е уметник, но имал уметничка идеја за подарок по повод Денот на вљубените. Не знае добро да црта, па затоа го ангажирал илустраторот Дилан Бонер за да ја претвори својата девојка Манини Гупта во принцеза од филмовите на Дизни.

„Сакам нашата врска да биде епска и безвремена како и цртаните со кои растевме, па затоа решив да нарачам слики во кои ние сме дел од познатите сцени на Дизни и да ја изненадам за Св. Валентин. Ова тајна веќе три месеци едвај чекам да ѝ ги покажам“, вели тој.

Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни Момче подготвило прекрасен подарок за Св. Валентин за девојка си: Ја претворил во принцеза на Дизни

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар