04 февруари 2016 | Кафе пауза

За сите обожавателки на крзното: Како да го носите крзното оваа зима?

Ако сакате да носите крзно, тогаш најверојатно вашето омилено годишно време е зима!

Најдобрите дестинации кои треба да ги посетите во 2016-та година

Следуваат 10-те совршени дестинации, избрани како најдобри од преубавите земји низ светот, за семејни авантури, романтични бегства или нешто измеѓу.

8-те лица на стравот: Како да се соочите со нив?

Прочитајте ги советите на Лео Бабаута кој ни открива кои се најчестите стравови и како конечно да ги победиме.

10 работи кои слабите мажи не треба да ги носат

Спротивно на мислењето, некои од овие парчиња облека наместо да прават да изгледате покрупно, тие уште повеќе ја истакнуваат вашата слаба градба.
Датум: 04 фев 2016

Рачно изработен накит со цвеќиња кои никогаш нема да овенат

Уникатен накит кој ни ја претставува романтичната и нежната страна на дизајнот.

ТВ серија: Луцифер (Lucifer)

Ѓаволот решил да се пензионира и да живее меѓу смртниците на Земјата

Интересни активности коишто можат да ги практикуваат сите интроверти

Не дека тие ги мразат луѓето, туку интровертите почесто сакаат и имаат потреба да бидат сами.

Почувствувајте дел од стилот на седумдесетите во вашиот дом

Време е добро да се запознаеме со стилот кој повторно станува актуелен и кој претставува еден вид одмазда за модерните времиња.
Датум: 04 фев 2016

Што ќе се случи ако ги исфрлите месото и месните производи од исхраната?

Какви промени настануваат во човечкиот организам ако престанеме да консумираме месо?

Интровертите имаат попрецизен поглед кон светот за разлика од екстровертите

Ако сте интровертна личност постојат големи шанси да имате прилично прецизен поглед на светот околу вас.
Датум: 04 фев 2016
12