07 октомври 2016 | Кафе пауза

Ниту еден хороскопски знак нема да ги трпи овие нешта во љубовната врска

Многу работи „се прогледуваат низ прсти“, но некои едноставно не може да се занемарат.

Понеделник наспроти петок: Како се чувствуваат луѓето во овие два дена?

Многумина ја доживуваат стресно промената од викендот кон работната недела.

Како да не дозволите критиките да ви влијаат на самодовербата?

Пред сѐ, вие речиси никогаш не би ја согледале ситуацијата како што тоа го прават оние околу вас.

Што ќе се случи ако сите луѓе на планетата станат вегетаријанци до 2050 година?

Исфрлувањето на месото од исхраната може да донесе многу придобивки.

Дознајте кој град во светот е 6 пати по ред прогласуван како најдобар за живеење

ЕИУ потенцира дека животот е најудобен во градови со средна големина во богати земји со релативно мала густина на населеност.

Хороскопски знак кој е вечно дете во душата: Тој постојано размислува и чувствува со неговиот ум

Кога се шегуваат, не го прават тоа затоа што сакаат да ве повредат, туку затоа што се разиграни, сакаат да се смеат и да ги гледаат другите луѓе насмеани.

Научник тврди дека дрвјата имаат способност да формираат врски и да се чуваат едни со други

„Навистина постои пријателство меѓу дрвјата. Тие можат да формираат врски како стар пар, каде што едниот се грижи за другиот.“

Момците откриваат што навистина мислат за целулитот на женското тело

Жените обично се загрижени дека доколку мажите ги забележат нивните бутови и задник покриени со целулит, ќе си помислат дека се премногу дебели или дека не се доволно згодни.

5 работи што треба да ги правите секое утро за да останете здрави

Начинот на кој ќе го започнете денот може да има големо влијание врз вашето расположение и енергија.

5-те фази на љубовта: Многумина остануваат заглавени во третата

Сигурно познавате некој совршен пар кој кога раскинал сте се зачудиле како е можно вистинската љубов постепено сосема да исчезне. Можеби и самите сте го доживеале тоа.

Моден водич за урбани момци: Машки парчиња облека што девојките ги обожаваат

Точно е тоа дека луѓето не треба да се судат според изгледот, но факт е дека добро облечен маж може да го освои срцето на секоја жена.
12